Najczęściej zadawane pytania FAQ

 

W jakim wieku rozpocząć naukę pływania?

Nauką pływania można nazwać proces gdy dziecko jest w stanie zrozumieć i wykonać polecenia instruktora pływania. Uważamy, że dzieje się to około 4 roku życia. Oczywiście wcześniejszy kontakt dziecka z wodą jest bardzo korzystny jednak występuje tu bardziej OSWAJANIE z wodą niż nauka pływania.

Ile lekcji potrzeba aby nauczyć się pływać?

Nauka pływania to proces uzależniony od wielu czynników. Z doświadczenia wiemy, że dzieci opanowują podstawy utrzymywania się na wodzie w przeciągu kilku lekcji lecz czasem zajmuje to troszkę więcej czasu.

Ile trwa lekcja pływania?

Lekcja trwa 45 minut. Uważamy, że jest to idealna jednorazowa dawka biorąc pod uwagę zmęczenie dziecka ćwiczeniami, efekt wyziębienia oraz poziom skupienia uwagi podczas zajęć.

W jakim wieku można rozpocząć naukę w Szkole Pływania Nemo?

Dolna granica wieku to 4 lata. Zajęcia prowadzimy na standardowym, krytym basenie pływackim gdzie temperatura wody wynosi średnio 28 stopni C. Dla mniejszych dzieci woda do nauki powinna mieć około 33 stopni C.

Ilu instruktorów prowadzi zajęcia grupowe?

Staramy się aby ilość uczniów na zajęciach nie przekraczała 8 na dwóch instruktorów. W przypadku dużej rozbieżności poziomu grupa jest dzielona i każdy z instruktorów prowadzi naukę w swojej podgrupie.

Czy istnieje grupa zaawansowana gdzie można doskonalić umiejętności?

Istnieją grupy, w których ćwiczą dzieci potrafiące pływać, doskonalące technikę poznanych już wcześniej stylów pływackich. Zajęcia te nie są wyszczególnione w grafiku więc aby dołączyć do takiej grupy należy skonsultować to z Instruktorem Szkoły Pływania Nemo

Ile kosztują zajęcia w Szkole Pływania NEMO

Koszt pojedynczych zajęć grupowych to 30 pln. Składa się na to opłata za lekcje pływania opłacana u Instruktora oraz opłata za wejście na basen opłacana w Recepcji Paris, zodna z aktualnym cennikiem.

 

Jak wyglądją płatności w Szkole Pływania Nemo.

Osoby, które zdecydują się na podjęcie nauki pływania dokonują miesięcznej opłaty w zależności od ilości tygodni w danym miesiącu. Przy standardowym 4 tygodniowym miesiącu kwota wynosi 100 pln (4 x 25pln). Miesiąc to maksymalny okres zobowiązania więc nie trzeba martwić się odzyskaniem gotówki w przypadku dłuższej choroby lub rezygnacji z naszych usług .

Zapłaciłem za miesiąc a byłem tylko raz?

Każde opłacone zajęcia można odrobić dołączając do innych grup więc opłata nie przepada. Zajęcia grupowe w naszej Szkole Pływania odbywają się w każdy dzień powszedni więc nie bedzie problemu z wybraniem korzystnego terminu poza swoim na ktory jesteśmy zapisani. Jedynym warunkiem jest SMS-owe poinformowanie o nieobecności w ustalonym terminie.

Czy naukę można pobierać tylko raz w tygodniu?

Zależy to od rodziców. Większość przyprowadza swoje dzieci raz w tygodniu ale są osoby, które zdecydowały się na dwie lekce w tygodniu. Zwiększenie ilości zajęć przyśpiesza proces nauki.

Czy Rodzice uczestniczą w zajęciach pływania?

Rodzicę pobierają kluczyk w Recepcji, przebierają dzieci, wprowadzają na basen i pozostawiają pod opieką Instruktora. W trakcie zajęć Rodzice mogą przebywać na trybunach lub wykonywać swój własny trening na innych wolnych torach. Po upływie 45 minut Rodzice odbierają dzieci z basenu.

Jakie czynniki wpływają na szybkość nauki pływania?

  • ogólna sprawność fizyczna
  • cechy charakteru dziecka, odwaga, zaangażowanie, wypełnianie poleceń instruktora itp
  • wiek dziecka ( u małych dzieci nauka prowadzona jest w znacznej mierze w formie zabawy stąd nauka stanowi nieco dłuższy proces)
  • kluczową umiejętnością jest zanurzanie buzi pod wodą… wolne opanowanie tej umiejętności wydłuża znacznie proces nauki